0 262 745 00 52
BRAINFIT
BRAINFIT

BRAINFIT


Zinde beyinler daha iyi öğrenir
Zinde bir beyin ile öğrenmeyi daha çok sevecekler

Her yıl aileler çocuklarının okul yaşantılarına destek olması amacı ile kurslara, özel derslere  milyonlarca lira harcamakta. Tüm bu emekler peki karşılığını veriyor mu? Tüm bu harcanan paralar ve sarf edilen efor sonrasında çocukların beyinlerinde nasıl bir gelişme oluyor?

Öğrenme dediğimiz şey stresli olmamalı
Genel anlamda okul yaşantılarında akademik anlamda bocalamalar yaşayan çocuklar bu açıklarını kapatmak için aileleri extra olarak okul sonrası bu çocuklara ek kurslar aldırırlar. Bununla birlikte, okul öğrenmelerindeki bu açığı kapatmak için alınan bu extra yardımların başarı oranları ne anne ve babaları ne de öğretmenleri memnun etmekte.

Beyin vücudumuzun en önemli organı. Her şey beynimizin içinde meydana geliyor. Tüm yaptıklarımızın sonuçları ve yapacaklarımızın olumlu sonuçları beynimizin zin olup olmaması ile ilgilidir.

Tek ve biricik olan şaheser: Beyin
Çocuğunuzun beyni bir makine gibidir. Yaptığınız, düşüdüğünüz, hissetttiğiniz her şeyi kontrol eder. Bir makinenin kaldırabileceği iş yükü makinenin kapasitesi ile doğru orantılıdır. Daha fazla işyükü daha fazla ürüne, daha fazla ürünü elde etmek için ise daha kapasiteli bir makineye ihtiyaç vardır.

Kapasiteyi arttırmak için eskisi yerine yenisi alaabiliriz fakat varolan beynimiz için synı şey geçerli değildir. Kapasiteyi arttırmanın tek yolu Beyin egserzleri ile beyni üst seviyelere çıkarmaktır.

Beyinleri çalıştıralım!
Çocuklarınızın beyinlerine yatırım yapmanın şimdi tam zamanı. Nasıl vücudumuz düzenli gelişim ve zindeliğini korumak için egsersize ihtiyaç duyarsa beyinde yapılanmak ve zihinsel problemleri çözmek ve sağlıklı bir beyne sahip olmak için egzersize ihtiyaç duyar.

Zinde bir beyin çocuğunuza nasıl yardımcı olur?
Zinde bir beyin;

Daha uzun süre odaklanabilir,
Daha iyi dinleyebilir ve iletişim içine girebilir,
Daha hızlı düşünebilir,
Güçlü görsel ve mekansal bir algıya sahip olur,
Daha güçlü bir hafızaya sahip olur.
Elde ettiği bu avantajlar ile çocuklar çok kolay bir şekilde öğrenebilirler ve başarı duygusu yaşayarak yaşam yolculuklarına mutlu bir şekilde devam ederler. Diğer taraftan eğer zinde bir beyne sahip değillerse bu yolculuk çok bocalamalı ve mutsuz geçecektir.

 

 

Sınır Gökyüzü!
Öğrenme yaşam boyunca sürer. Başarı ve zenginlik yaşam boyu öğrenen kişileri sever. Zinde bir beyinle sizin çocuğunuz da yaşam boyu öğrenen bir birey olabilir. Ve öğrenme beyni şekillendiren şeydir. Beyin nöral bağlantılar kurar. Bu bağlantılar arttıkça da beyin daha da zinde hale gelir. Beyinleri zindeleştiğinde de, çocuğunuzu öğrenmekten alıkoymanız imkansızdır.

Potansiyel Beyin Gücü


Çocuklar şiirdirler


Neden kızım konuşmayı sevmiyor?
Çünkü aklında tilkiler kuyruk sallıyor,
Peki ya oğlum neden koşmayı sevmiyor?
Çünkü gördüğü karıncalar yavaş hareket ediyor,
Peki ya yazmak, onu neden sevmiyor?                                       
Çünkü yazıları tango yaparcasına dans ediyor,                              
Peki ya okumak, onu neden sevmiyor?
Çünkü harfler kurabiye gibi sütün üstünde yüzüyor,
Peki ya resim çizmek, onu neden sevmiyor?
Çünkü düşünceleri kaleme giderken uykuya dalıyor,
Peki ya şarkı söylemek, onu neden sevmiyor?
Çünkü o dinlemeyi seviyor,
Peki ya neden bu kadar özgünler?
Çünkü onlar şiirdirler..

Malana PageWillis

Çünkü onların beyinleri keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir.

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014